Esate nepatenkinti savo lauko terasos išvaizda? Imkitės atnaujinimo darbų

Nors šiltasis metų laikas Lietuvoje nėra toks ilgas kaip norėtųsi, tai dar nereiškia, jog nesilepiname tuo, ką turime. Vos tik pasirodo saulė ir šiek tiek atšyla oro temperatūra, tuojau pat keliamės į lauko terasas  ir pradedame mėgautis gamta, grynu oru bei saule. Žinoma, tam, jog smagiai leistumėte laiką šioje erdvėje, reikėtų skirti šiek tiek dėmesio jos įrengimui ar patobulinimui. Lygiai taip pat, kaip namuose norisi susikurti norimą interjerą bei patogumus, tą patį galima pasakyti ir apie lauko pramogas. Čia norisi grožio, estetikos ir komforto, kur kiekvienas suprantame teisingai. Visgi, ne nuo baldų reiktų pradėti terasos atnaujinimo darbus, tad jei rimtai domitės tokiu projektu, mes papasakosime, ko ir kada imtis.

Visų pirma pradėkime nuo terasos pagrindo. Didžioji dalus jų yra įrengtos medinėmis grindimis na o retesniais atvejais – tiesiog ant trinkelių. Jei jūsų namo kieme yra pastarasis variantas – viskas ko reikia tvarkingai ir išvaizdžiai aplinkai – trinkelių valymas ar samanų naikinimas tarpuose. Visa kita galite sukurti baldais, apšvietimo idėjomis, augalais ar kitomis detalėmis. Visgi, jei terasoje turite medines grindis, kurios prieš kelerius metus netgi buvo dažytos,- jums reikės kiek didesnių pastangų tam, jog viską atnaujintumėte. Smėliavimas šiuo atveju bus pirmoji paslauga, kuri leis pašalinti seną dažų sluoksnį ir paruošti pagrindą atnaujinimui. Jei medį norite apdirbti, galite naudoti ne dažus o alyvą, kuri daug “atlaidesnė” akiai ir taip greitai neparodo atsiradusių defektų. Reikia paminėti, jog smėliavimo darbai yra atliekami tik specialistų, tad nė nemanykite išbandyti savo jėgas ir kažkokiu mistiniu būdu tai padaryti patys. Būkite tikri, jog tai tikrai ne ta sritis, kurioje norėtųsi eksperimentuoti. Taip pat šia paslauga galite pasinaudoti jei norite nuvalyti senus dažus nuo terasos tvorelės, mat tai gali būti ne ką paprastesnė užduotis. Niekam ne paslaptis., jog bėgant metams dažai atsilupa, praranda savo išvaizdą, na o galbūt net pasirodo ir rūdys. Bet kokiu atveju tai galima lengvai atnaujinti nauju dažų sluoksniu, tačiau jis tepamas tik ant naujai paruošto ir visiškai švaraus pagrindo.

Kai atnaujinsite tokius dalykus kaip terasos grindys ir tvorelė, pradėkite galvoti apie interjero sprendimus, kurie padės kurti grožį ir komfortą. Turint galvoje tai, jog jūs jau ne vienerius metus naudojatės terasa, greičiausiai jau žinote, kas anksčiau buvo ne taip ir ką norėtumėte pakeisti. Tai jums ir padės priimti teisingus sprendimus, kurie sukurs ramybės ir poilsio oazę. Tai. jog mūsų šalyje vasaros sezonas gan trumpas tikrai neturėtų būti priežastys taupyti lauko terasai ar net ja nesinaudoti. Priešingai, kiekviena gera diena turi būti pretekstas pusryčiauti kieme ar bent jau išeiti basomis ir pajausti ryto energiją.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *