Kada skrydžių bilietai kainuoja pigiau ir kada patogu juos pirkti

Visi žino, jog tam, kad skristumėte pigiau, bilietus reikia pirkti iš anksto. Tačiau praktiškai tai yra ganėtinai sudėtinga įgyvendinti. Kai kalbame apie atostogas ir kelione, lietuviai retai planuoja į priekį: vieni sunkiai sutaria su valdyba dėl atostogų, kiti tiesiog atideda lėktuvo bilietų pirkimą paskutinei akimirkai, kadangi neturi papildomų pinigų arba vis dar taupo kelionei. Pagal kelionių agentūrų duomenis, lietuviai anksčiausiai perka bilietus likus mėnesiui-dviems iki kelionės, taip vidutiniškai taupydami tik 6% nuo skrydžio vertės. Paradoksalu, tačiau perkant bilietus likus 3-6 mėnesiams iki kelionės galima sutaupyti iki 33%. Skrydžių bendrovės žino tiksliai, jog vasarą ir žiemos švenčių metu keliaujančiųjų skaičius itin didelis, todėl nurodytu laikotarpiu bilietų kainos visada labai didelės. Tačiau tada, kai skrydžių bendrovės negali prognozuoti aiškaus skrendančiųjų srauto, jie organizuoja trumpalaikes akcijas tam, kad įvertintų skrydžio potencialą ir išsiaiškintų, kiek keleivių gali sutalpinti. Taigi, skrydžių bendrovės veikia labai prognozuojamai, todėl jas nesunku pergudrauti ir gauti lėktuvo bilietus pigiau.

Dvi pagrindinės taisyklės, siekiant įsigyti skrydžio bilietus pigiau:

  • Venkite atostogauti liepa-rugpjūtį bei gruodžio-sausio mė Tada skrydžio bilietai patys brangiausi.
  • Bilietus rezervuokite likus mažiausiai 3 mėnesiams iki planuojamos kelionė

Kada skrydžio bilietai iš Lietuvos kainuoja pigiausiai

Pagal statistika, pigūs Wizzair skrydžiai ir kitų pigių kelionių bendrovių skrydžiai vykdomi dviem etapais. Pirmasis etapas – nuo sausio vidurio iki vasario pabaigos. Pigiausios kelionės vykdomos vasario pabaigoje, tada bilietą galima įsigyti už 35% jo vertės. Antrasis laikotarpis, kai galima nukeliauti pigiai : lapkričio pabaiga – gruodžio pradžia. Patogiausias laikas kelionėms – nuo lapkričio 21 iki gruodžio 11 dienos.

Brangiausi bilietai iš Lietuvos – Kalėdų ir Naujųjų metų švenčių laikotarpiu. Tuo metu lėktuvo bilietas gali kainuoti net 200 ar 300 eurų į vieną pusę. Statistiškai, šiuo laikotarpiu bilietai brangesni net 50% nei bendras metų kainų vidurkis. Taip pat reikėtų vengti skrydžių liepos pabaigoje – rugpjūčio pradžioje – šiuo laikotarpiu bilietai kainuoja 21% daugiau nei bendra metinė vertė.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *