Kaip naudotis kontaktiniais lęšiais

Kontaktiniai lęšiai – tai medicininės paskirties produktas, skirtas regos korekcijai. Kaip ir visi medicininiai produktai, šis produktas turi sąrašą taisyklių, kurių reiktų laikytis, siekiant gauti maksimalią naudą iš lęšių nešiojimo. Visų pirma, reiktų tikrintis regėjimą ne rečiau nei kartą per 3 mėnesius. Nors kontaktiniai lęšiai laikomi labiau prevencinę priemonę regos gerinimui, juos dėvint gali pasireikšti tiek gydomasis, tiek neigiamas efektas, todėl reikėtų reguliariai tikrintis tam, kad Jums būtų parinkti jūsų regos būsenai aktualūs kontaktiniai lęšiai. Taip pat būtina rūpintis kontaktinių lęšių higiena – prieš juos liečiant būtina kruopščiai plauti rankas, o išėmus kontaktinius lęšius juos pamerkti į higieninį skystį dezinfekcijai. Kontaktinius lęšius saugokite skystyje, kurį jums patarė gydytojas oftalmologas, venkite kitų skysčių patekimo ant lęšių. Konteinerius, kuriuose laikote kontaktinius lęšius keiskite ne rečiau nei kartą per mėnesį.

Rekomendacijos dėvintiems kontaktinius lęšius

Tam, kad priprastumėte prie kontaktinių lęšių, dėvėkite juos palaipsniui. Pirmosiomis dienomis siūlome nešioti kontaktines linzes ne ilgiau nei 3 valandas. Palaipsniui kasdien šią trukmę didinkite po 1 valandą per dieną, kol pasieksite 10-12 valandų ribą.

Kontaktinius lęšius dėkitės prieš darydamiesi makiažą. Įsidėdami kontaktinį lęšį galite kliudyti padažytas blakstienas, dalis tušo gali likti ant lęšiuko, o tai gali pažeisti akies mikroflorą.

Tam, kad išvengtumėte kontaktinių lęšių ir akies pažeidimų, kontaktinius lęšius būtinai dėkitės prieš veidrodį.

Pirkite tik kokybiškus kontaktinius lęšius. Venkite nežinomų, pigių gamintojų, naudojančių nekokybiškas medžiagas kontaktinių linzių gamyboje. Lensor kontaktiniai lęšiai – turbūt geriausias pasirinkimas ieškantiems kokybiškų lęšių mažomis kainomis.

Kontaktinių lęšių negalima dėvėti sergant infekcinėmis ligomis. Eidamį į baseiną, rinkitės vienkartinius kontaktinius lęšius. Tam, kad vanduo nepatektų į akį, naudokitės plaukimo akiniais. Vandeniui patekus į akį iš karto išimkite lęšį.

Kaip išimti kontaktinius lęšius

Lęšio išėmimo procedūrą pradėkite nuo tos akies, į kurią įdėjote lęšį pirmiausia. Žiūrėdami į viršų, rodomuoju pirštų nutempkite lęšį ant odenos, o tada jį suspaudę tarp rodomojo piršto ir nykščio švelniai išimkite.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *