Paslaptingos statybos Vilniuje

Įtartinai atrodančios naujo daugiabučio statybos, kurios vykdomos pačiame Vilniaus širdies centre, apylinkės teismas nusprendė statybas sustabdyti. Darbai negalės tęstis tol, kol vyks teisminis ginčas.

„Subačiaus namai“ vykdė daugiabučio statybas Subačiaus gatvėje 19. Pagal valstybinės žemės nuomos sutarties pagrindą ji ir kontroliuoja visą žemės sklypą. Įmonėje dirba du darbuotojai.

„Subačiaus namams“ išsinuomavus sklypą, pradėjo judėti statybų leidimų ir progresavimo procesas. Tolimoje praeityje šiame sklype stovėjo kolonos senų garažų, einant laikui juos nugriovė, žemės paskirtis pasikeitė, daugiabučio projektas parengtas ir visi leidimai buvo išduoti. Tačiau po tam tikro laiko situacija gan pasikeitė. V. Lapienis ir V. Ruškulis tapo pagrindiniai „Subačiaus namai“ akcininkais. Tai įvyko 2014 vasario 13 dieną. Po pusės mėnesio žemės paskirtis buvo pakeista. Vaidas Klimantavičius, Artūro Zuoko politinio judėjimo atstovas, padėjo parašą kuris pakeitė Subačiaus g. 19 žemės naudojimo būdą. Daugmaž po mėnesio buvo skelbiama informacija apie numatomą statinį. Buvo paruoštas projektas, kurio duomenimis buvo pasiekti visi sutarimai su visuomene ir kaimynais, žinoma ir atsakingomis institucijomis. Tačiau po kiek laiko projektas keitėsi ir su kaimynais nesusiderino, todėl jie nepritarė jų namo ir šalia jungiamo daugiabučio statyboms, bet laikui einant Vilniaus miesto valdžią perėmė liberalai ir išdavė statybas leidžiančius dokumentus kurie įsigaliojo 2015 metų birželio 23 dieną.

Kalbant apie vidinio kiemo tvarkymus, daugybė bereikalingo darbo neatsirado. Susišluoti plytų likučius, susidėlioti techniką ir priemones, na ir nežinia iš kur kiemo centre buvo rastas gerai prižiūrėtas šulinio dangtis, nors pačio šulinio nerasta.

Įdomus dalykas tai, kad savivaldybės išduotame leidime rašo, kad butų skaičius leidžiamas statyti yra 31, tačiau interneto svetainėje parduodama 52 ir visi jie su butų planais. Didelė dalis jau parduota. Socialinių tinklų platybėse žmonės dalinosi atsiliepimais apie bandymus pirkti butus naujai statomame pastate, nors po kažkiek paaiškėjo, kad jų butų paskirtis yra rekreacinė.

Pagal visus reglamentus, statant daugiabutį yra privaloma vienam butui – viena stovėjimo automobiliui. Tačiau jau baiminasi, kad jų gali trūkti. Žinoma tai bandoma apeiti statant požeminę stovėjimo aikštelę, bet nėra aišku, kur automobilius statys likusiu butų gyventojai, o pačiu vietų planuojama tik 33.

Į statybas atsižvelgė ir kultūros paveldo departamento skyriaus vedėjas Povilas Mečkovskis ir pagal viską teigė, jog visi darbai atliekami laikantis įstatymų. Pagal visus nekilnojamojo turto paveldo įstatymus galima teigti, kad tokiose zonose statyti statinius, kurie aukščiu, pločiu ir išraiška negali išsiskirti labiau nei kultūros paveldo objektas. Todėl vienas statybų projektas gali sukelti didelį skaičių nesklandumų vien dėl norimos vietos. Nors pačio paveldosaugininko žodžiai teigia, kad statinys ir atrodys išskirtinai nei kiti pastatai, nes taip ir turi būti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *