Viskas, ką būtina žinoti apie dūmtraukius

Ir statistikos duomenys, ir praktika rodo, kad kai kurie žmonės neatsakingai žiūri į šildymo įrenginių priežiūrą. Viena dažniausiai pamirštamų „smulkmenų“ yra ant jūsų būsto stogo, tai – dūmtraukis.

Šildymo įrangos pardavėjai ir specialistai pastebi, jog klientai dažniausiai didžiausią dėmesį kreipia į prekės kaina, o ne kokybę. Tačiau toks aplaidumas gali kainuoti labai brangiai. Išsilydęs kaminas, aprūkusios namų sienos, o blogiausiu atveju – gaisras – taupančiųjų šildymo sistemų įrangai kasdienybė. Jeigu katilą dar renkamės atsakingiau, rinkdamiesi kaminą ar dūmtraukį dažniausiai pasirenkame patį pigiausią variantą. Bet ar suvokiame, jog pasirinkdami prastą dūmtraukį neišnaudojame viso net ir pačios geriausios šildymo sistemos potencialo, prašvaistome šimtus eurų neefektyviai naudodami šiluminį kurą. Žemiau pateikiame informaciją, kurią būtina žinoti renkantis tinkamą dūmtraukį.

 

Dūmtraukių tipai

Dūmtraukių tipai pagal gamybos medžiagą

Pagal gamybos medžiagas dūmtraukiai skirstomi į:

  • betoninius
  • keraminius
  • molinius
  • metalinius
  • plastikinius

 

Dūmtraukių tipai pagal montavimo tipą

Pagal montavimo tipą dūmtraukiai skirstomi į:

  • Įdėklo. Šie dūmtraukiai montuojami į mūrinių dūmtraukių vidų. Taip siekiama minimizuoti aplinkos poveikį dūmtraukiui, pagerinti jo šilumines savybes.
  • Dvisieniai dūmtraukiai. Šie dūmtraukiai montuojami nestandartinės statybos vietose – ten, kur nėra galimybės dūmtraukio įmontuoti į mūrinio dūmtraukio vidų. Šie dūmtraukiai tvirtinami prie pastato išorinės sienos (nuotrauka žemiau).

Dvisienis dūmtraukis. Nuotrauka iš Sauresta.

 

Kokį dūmtraukį pasirinkti?

Nors kiekviena iš dūmtraukių gamybos medžiagų turi savo pliusų ir minusų, siekiantiems išsirinkti ilgaamžiškiausią produktą rekomenduojame rinktis metalinius dūmtraukius. Metaliniai dūmtraukiai yra atspariausių temperatūrų šuoliams, kurie itin būdingi Lietuvos klimatui. Tačiau net ir renkantis metalinį dūmtraukį būkite labai atsargūs – netinkamai pasirinktas metalas gali tapti apsinuodijimo smalkėmis priežastimi ar net sukelti gaisrą. Rinkdamiesi metalinį dūmtraukį atkreipkite dėmesį į metalo rūšį (dažniausiai naudojamas plienas), metalo sienelės storį, izoliacinės medžiagos termines savybes. Renkantis metalinį dūmtraukį daugiau nėra geriau – visi dūmtraukio parametrai turi būti parinkti atsižvelgiant į jūsų šildymo sistemos galią, jos terminius parametrus. Kiekvienas jūsų įsigyto dūmtraukio elementas privalo būti pažymėtas etikete, ant kurios nurodyti jo eksploataciniai parametrai. Žiūrėkite, jog šie parametrai sutaptų su katilo specifikacijoje nurodytais parametrais. Jeigu abejojate savo kompetencijomis, būtinai kreipkitės į specialistą – jis padės Jums išsirinkti kokybiškiausius dūmtraukio elementus. Jeigu metalinis dūmtraukis parinktas teisingai, jis tarnaus mažiausiai 20 metų. Taip pat, tinkamai parinkti dūmtraukio elementai garantuos našų visos šildymo sistemos darbą, todėl galėsite sutaupyti iki 20% šildymo išlaidų.

 

Ir pabaigai…

Tinkama dūmtraukio priežiūra – ne ką svarbesnis ekonomiško šildymo parametras, todėl prisiimkite atsakomybę ir kartą per 6 mėnesius užsiimkite „dūmtraukio higiena“. Kaip geriausiai prižiūrėti dūmtraukį Jums patars jį montavęs specialistas. Taip pat atkreipkite dėmesį į deginamą kurą – taip ne tik užtikrinsite, jog dūmtraukis tarnaus ilgiau, bet ir tausosite mus supančią gamtą.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *